Temel Linux Eğitimi (3 gün - 18 saat)

Linux, daha doğru kullanımıyla GNU/Linux özellikle 1970'li yıllardan sonraki dönemde ün salmış Unix benzeri işletim sistemlerinin kararlı ortamının ve Windows uygulamalarına seçenek olabilecek ama daha esnek, güvenli ve kararlı bir işletim sistemi arayışının sonucunda doğdu. Artık Linux (ki Pardus, Ubuntu, RedHat, Mandriva, SuSe, Debian gibi bir çok dağıtımı var) birçok firmanın ve Bilgi İşlem altyapısının vazgeçilmez ögelerinden biri olmaya başladı. Giderek masaüstü uygulamalarında ve daha esnek ve güvenli bir sisteme daha az maliyetle sahip olmak isteyen profesyonellerin ve iş dünyasının seçimlerinde görülmeye başlandı. Unix'lerin donanımsal zorluklarının ve parasal maliyetlerinin çok azına ve Windows'ların güvensiz, virüslü ortamlarına göre çok büyük avantajlar sunmaya başladı.

 

Son yıllardaki grafik arayüzlerindeki başarı ve de Ofis uygulamaları ile de bütünleşerek iş dünyasında yayılmaya başladı. 1997 yılında sattığımız bilgisayarlara Linux kurup gönderdiğimiz insanlar bu altyapılardan yoksun kalıyorlarken artık daha profesyonel yazılımlara ulaşmaya da başladılar. Öyle ki, biz de içinde olmak üzere birçok yazılım firması Linux üzerinde de çalışan programlar yazmaya başladı.

 

Devinim Yazılım Eğitim Danışmanlık olarak, 1997 yılından beri gerek iş ortamlarında gerekse masaüstü bilgisayarlarında edindiğimiz ve ürettiğimiz yazılımlarla da desteklediğimiz bu alandaki birikimlerimizi sizinle paylaşmak istedik.

 

Bu kurs için katılımcıların herhangi bir bilgisayar bilgisine sahip olmalarına gerek yoktur.

 

Konular bilgisayar başında uygulamalı olarak anlatılacaktır. Kurs sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

 

Kurs Konuları

 

Giriş

 

 • İşletim Sistemleri konusunda bilgi
 • GNU/Linux ve Unix'ler hakkında bilgi
 • Windows'lardan farklı ve avantajlı yönler, benzer yönler

 

Masaüstü Programları ve Ayarları

 

 • Gnome ve Kde gibi arayüzlerin tanıtımı
 • Masaüstü Ayarlamaları
 • Çözünürlük, Ekran Koruyucu vb. Ayarlamalar
 • Fare, Klavye, Dil Seçenekleri, Bölgesel Seçenekler

 

İleri Uygulamaları

 

 • Linux'larda Dosya, Uzantı, Dizin Kavramları
 • Dosya, Dizin Yaratma, Silme, Kopyalama vb.
 • Dosya ve Dizinlerde Aratma
 • Kurulu hazır uygulamalar hakkında bilgiler
 • Kurulu programların sürüm yükseltilmesi, kaldırılması, yeni olanların eklenmesi
 • Internet, Mail Ayarları
 • Firefox, Thunderbird, Korganizer, Kaffein, Gimp vb temel programların tanıtımı

Kurs Takvimi

 

Kursumuz toplam 18 saattir. Haftaiçi ve haftasonu kurs seçeneklerimiz olup size uygun seçenekler de ayarlanabilmektedir. Bu nedenle size uygun olan seçeneği bize Kurs Başvuru formunu doldurarak iletebilirsiniz. 

 

Merkezimizdeki 2 sınıfımızda en fazla 12 kişiye kadar olan gruplarda ders verilmektedir. Sınıf ortamı uygun olsa da eğitimin kalitesi açısından daha büyük gruplar oluşturmamayı tercih ediyoruz. 

 

Kurslarımız Ankara'da eğitim merkezimizde ve kendi sınıflarımızda yapılmaktadır. Kurumsal ve şirketiçi eğitim isteklerini, Ankara'da ve başta İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Eskişehir, Konya, Kayseri, Adana olmak üzere tüm illerde kendi eğitim ortamlarında da karşılayabilmekteyiz.

 

Kurs Ücreti

 

Bireysel katılım ve kurumsal katılım kapalı sınıf eğitimleri fiyatlandırmaları farklı olmaktadır. Güncel fiyatlarımız için lütfen katılımcı sayısını da belirterek iletişime geçiniz.

 

Bireysel katılıma açık genel sınıf eğitimlerimizde Maximum Karta 12 aya kadar taksit yapılabilmektedir.

Sizin getirdiğiniz bir başka kişi olursa belirli bir düzeyde hem siz hem de getirdiğiniz kişi indirim alacaktır. Birden çok ders almak isteyenlere de belirli oranlarda indirim yapılmaktadır. 

 

Daha fazla bilgi için bilgi@devinim.com.tr adresine yazabilirsiniz. Hemen başvurmak için tıklayın.