Oracle Lisanslama ve Ürün Seçimi

Oracle Ürünleri Seçimi ve Lisanslaması Konusunda Sunduğumuz Hizmetler

 

Devinim Yazılım Eğitim Danışmanlık olarak verdiğimiz eğitimlerde de gittiğimiz danışmanlıklarda da bize en çok gelen sorulardan birisi Oracle'da hangi ürünü alıp bunların nelerle entegre edilebileceği ve bunların hangi ortamlarda hizmet vereceği konusu olmaktadır.

 

Gittiğimiz kurumlarda alınmış ve parası ödenmiş onlarca lisans görmekte ve bunların bir kısmının gereksiz olduğunu bir kısmının yanlış olduğunu bir kısmının ise yapabileceklerinin farkında olunmadığını gözlemledik. Yine bu ürünler için alınmış sunucuların bir kısmının %1 yükle kullanıldıklarını ve gereksiz bir lisanslama maliyetinin ortaya çıktığını da gözlemlemekteyiz.

 

Benzer biçimde Oracle Standart Edition lisansa sahip olup Oracle Enterprise Edition kullanan ve bu açıdan lisans konusunda hata yapan kurumlara da tanık olmaktayız. Yine alınabilecek bir ürün lisansıyla çok kolay biçimde işlerini çözebilecek ve hızlandırabilecekken sırf lisans almamak adına çok yüksek dolaylı maliyetlerle karşılaşan birçok kurum ve şirketi de gördük.

 

Bu karmaşıyı engellemek, gereksiz az ya da çok lisanslamanın önüne geçmek ve verimli hızlı projelerin yaygınlaşması adına DEVİNİM, onlarca sayfadan oluşan lisanslamayı kolaylaştırmak ve uzman danışmanlarımızın da önerileriyle doğru seçimi yapabilmeniz adına sizlere hizmet vermektedir.

Bizimle iletişime geçerek en doğru ve uygun Oracle lisanslaması yapabilirsiniz, Oracle ürünleri fiyatlandırması ve Oracle ürünleri support fiyatları konusunda bilgi edinebilirsiniz.