Oracle 11gR2 Backup & Recovery Eğitimi (5 gün - 30 saat)

 

Oracle DBA'liğinin olmazsa olmazlarından doğru yedek stratejileri tanımlama ve bu stratejilerden geri dönebilme için gerekli tüm konuların, canlı sistem çökertmeleri ve sorunlarıyla desteklendiği bu eğitimde, uzman Oracle danışmanlarımızın ve eğitmenlerimizin eşliğinde kurumsal bir yedekleme ve geri dönüş için yapmanız gerekenleri öğreneceksiniz.

Eğitimimiz, konusunda uzman ve bazıları 1990 yılından beri değişik kurumlarda, programcılık, yöneticilik, DB2, Informix, Mysql, Postgersql ve Oracle Veri Tabanı Yöneticiliği yapmış ve yapmakta olan, Oracle'a yönelik birçok kurulum ve danışmanlığı yürütmekte olan profesyonel eğitmenler tarafından verilmektedir. Bu nedenle alacağınız Oracle eğitimi, birçok deneyimi de barındırmakta ve diğer veritabanı sistemleri ile ilgili karşılaştırma olanaklarını da edineceksiniz.

 

Bu kurs için katılımcıların en az Oracle Database Eğitimi I konularını bilmeleri gerekmektedir. Oracle DBA II Eğitimi konularının bilinmesi de tercih nedenidir.

Kurs sırasında katılımcılara konuları kapsayan bir kitapçık verilecek ve konular bilgisayar başında uygulamalı olarak anlatılacaktır.

 

Eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

 

 

Kurs Konuları

 

  • Genel Yedekleme ve Kurtarma Bilgisi
  • Oracle Veritabanı Yedekleme ve Kurtarma Stratejilerinin Oluşturulması
  • Export ve Import ile Yedekleme (exp, imp)
  • DataPump ile Yedekleme ve Kurtarma (expdp, impdp)
  • RMAN Yapılandırması
  • RMAN ile Yedek Alma
  • RMAN Kullanarak Yedekten Dönüş
  • RMAN Catalog Kurulumu ve Yapılandırması
  • Database Flashback, Tablo Flashback Özellikleri ve Örnekleri
  • Datafile, Redologfile, Controlfile ile Sanal Yapı Kayıpları ve Canlı Geri Dönüş Örnekleri

 

Kurs Takvimi

 

Kursumuz toplam 30 saattir. Haftaiçi ve haftasonu kurs seçeneklerimiz olup size uygun seçenekler de ayarlanabilmektedir. Bu nedenle size uygun olan seçeneği bize Kurs Başvuru formunu doldurarak iletebilirsiniz. 

Merkezimizdeki 3 sınıfımızda en fazla 16 kişiye kadar olan gruplarda ders verilmektedir. Sınıf ortamı uygun olsa da eğitimin kalitesi açısından daha büyük gruplar oluşturmamayı tercih ediyoruz. 

Kurslarımız Ankara'da eğitim merkezimizde ve kendi sınıflarımızda yapılmaktadır. Kurumsal ve şirketiçi eğitim isteklerini, Ankara'da ve başta İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Eskişehir, Konya, Kayseri, Adana olmak üzere tüm illerde kendi eğitim ortamlarında da karşılayabilmekteyiz.

 

Kurs Ücreti

 

Aşağıdaki fiyatlar bireysel katılım için geçerli olan fiyatlardır. Kapalı sınıf ve kurumsal eğitimler için lütfen iletişime geçiniz.

 

Kurs ücretimiz 1.200 TL + KDV'dir.
Bu eğitimde öğrenci ve öğretmenler ile Bilişim Kariyeri planlaması yapmak isteyenler için özel indirimler de uygulanmaktadır. Bu fiyatlamalar için lütfen iletişime geçiniz.

Maximum Karta 9 aya kadar taksit yapılabilmektedir.

Sizin getirdiğiniz bir başka kişi olursa belirli bir düzeyde hem siz hem de getirdiğiniz kişi indirim alacaktır. Birden çok ders almak isteyenlere de belirli oranlarda indirim yapılmaktadır. 

Daha fazla bilgi için bilgi@devinim.com.tr adresine yazabilirsiniz. Hemen başvurmak için tıklayın.