Oracle Weblogic Server 11g Diagnostics and Troubleshooting Eğitimi (4 gün - 24 saat)


Klasik bir veritabanı üreticisi olmaktan çıkıp tüm IT çözümlerinde yer alma çabasıyla yoğun satın alma ve geliştirme faaliyetlerinde olan Oracle, Orta Katman Ürünleri konusunda oldukça önemli ürünler satın aldı ve bunların üzerine çok yeni özellikler ekleyerek ve diğer ürünlerilyle entegre ederek geliştirmeye başladı. 

Oracle Weblogic Server, Orta Katman ürünlerinin altyapısını oluşturan ve Türkiye'de son yıllarda çoğu büyük kurumsal yazılım ortamının altyapısı olarak hem kamuda hem de özel sektörde çok hızlı biçimde kullanılmaya başladı. 
Bu alanda rakiplerine göre oldukça önde gitmeye başlayan Oracle, Weblogic Server ile birçok kurumun gerek duyduğu kararlı, hızlı ve yönetimi kolay bir altyapı sunmaktadır. 

Birçok yeni üründe ve bir ürünün bir ülkede yoğun olarak kullanılmaya başlamasında olduğu gibi Weblogic ürünleri konusunda da uzman bulunması oldukça zordur. Bu nedenle bu hızlı artan talebi karşılamak adına bu konularda üst düzey danışmanlık da veren DEVİNİM, Weblogic Eğitimleri'ni kurumsal düzey dışında bireysel katılımcılara da vermeye başlamıştır. 1997 yılından beri eğitim ve danışmanlık veren şirketimiz hem kamunun, hem özel sektörün hem de kendisinin nitelikli insan gereksinimini Weblogic Eğitimleriyle kapatmayı amaçlamaktadır. 

Bu kurs için katılımcıların Temel Java Bilgisine sahip olmalarını öneriyoruz. Ne yazık ki birçok kurumda Java bilmeyen Weblogic Admin'leri doğrudan Java'dan gelen sorunları çözmekte, performans iyişleştirmesi gibi incelikli işleri yapmakta yetersiz kalmaktadırlar. Bu nedenle Temel düzeyde de olsa bir Java Bilgisi, hatta veritabanı bilgisi ve mutlaka Linux / UNIX bilgisi kişilerin fark oluşturmasına katkıda bulunmaktadır. 

Konular bilgisayar başında uygulamalı olarak anlatılacaktır. Kurs sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

 
Kurs Konuları

 

Oracle Weblogic Server 11g Monitor ve Tune Performance Eğitimi, Oracle Weblogic Server Admini olan kişilerin sistemi izlemesi ve gerekli performans iyiletiştirmelerinde bulunması için gerekli bilgileri içermektedir. Bu nedenle mutlaka Weblogic Administration Essentials eğitimi içerisindeki konuların bilinmesi gerekmektedir.


WLST Monitoring
Guardian
Diagnostic Framework Essentials
Diagnostic Instrumentation
JVM Diagnostics
Troubleshooting Java Applications
Troubleshooting Servers
Troubleshooting JDBC
Troubleshooting JMS
Troubleshooting Security
Troubleshooting Node Manager
Troubleshooting Clusters


Her konu sonrası alıştırmalar ve her gün sonrası uygulamalar yapılacaktır.

 

Kurs Takvimi

 

Kursumuz toplam 24 saattir. Haftaiçi ve haftasonu kurs seçeneklerimiz olup size uygun seçenekler de ayarlanabilmektedir. Bu nedenle size uygun olan seçeneği bize Kurs Başvuru formunu doldurarak iletebilirsiniz. 

Merkezimizdeki 2 sınıfımızda en fazla 12 kişiye kadar olan gruplarda ders verilmektedir. Sınıf ortamı uygun olsa da eğitimin kalitesi açısından daha büyük gruplar oluşturmamayı tercih ediyoruz. 

Kurslarımız Ankara'da eğitim merkezimizde ve kendi sınıflarımızda yapılmaktadır. Kurumsal ve şirketiçi eğitim isteklerini, Ankara'da ve başta İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Eskişehir, Konya, Kayseri, Adana olmak üzere tüm illerde kendi eğitim ortamlarında da karşılayabilmekteyiz.

 

Kurs Ücreti

 

Bireysel katılım ve kurumsal katılım kapalı sınıf eğitimleri fiyatlandırmaları farklı olmaktadır. Güncel fiyatlarımız için lütfen katılımcı sayısını da belirterek iletişime geçiniz.

 

Bireysel katılıma açık genel sınıf eğitimlerimizde Maximum Karta 12 aya kadar taksit yapılabilmektedir.

Sizin getirdiğiniz bir başka kişi olursa belirli bir düzeyde hem siz hem de getirdiğiniz kişi indirim alacaktır. Birden çok ders almak isteyenlere de belirli oranlarda indirim yapılmaktadır.


Daha fazla bilgi için bilgi@devinim.com.tr adresine yazabilirsiniz. Hemen başvurmak için tıklayın.