KOHA Kütüphane Sistemi Hizmetlerimiz

 

Devinim Yazılım, dünyada birçok kurum kütüphanesinde, üniversite ve okul kütüphanelerinde ve halk kütüphanelerinde kullanılmakta olan KOHA Kütüphane Otomasyon Sistemi'nin ülkemizde de yaygınlaşması adına yoğun bir çaba ve emek harcamaktadır. Bu kapsamda, yalnız KOHA kütüphane yazılım sistemini kurup çalıştırmak ve destek hizmetleri vermek değil aynı zamanda, kütüphanelerin gereksinimi olan yeni modüllerin yazılmasına da katkıda bulunmaktadır. Yaptığımız çalışmalar sonucunda, Koha'nın orjinalini temel alarak, eklediğimiz modüllerle yeni bir Koha sayılacak Devinim Koha'yı üretmekteyiz.

 

Bu amaçla oluşturduğumuz teknik ekibimiz hem farklı otomasyon sistemlerinden Devinim KOHA'ya Göç projelerini yönetmekte, hem de sistemin sağlıklı çalışması için özel modüllerin yazılması, uyarlama yapılması ve sistemin tüm bileşenleriyle sürdürülmesini sağlamaktadır.

 

Düşük bütçeli kurumlara, IT altyapısı ve teknik personeli yetersiz olan veya kaynak ayırmak istemeyen kurumlara da teknik ekibimiz danışmanlık, eğitim vermekte ya da tüm altyapıyı kurmakta, ya da bu hizmeti bir servis olarak, yazılım kiralaması yaparak da sunmaktadır.

 

Türkiye'nin en büyük, dünyanın halk kütüphaneleri içindeki en büyük ve aynı zamanda dünyanın sayılı büyük kütüphane otomasyon sistemi olan, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı  Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü'ne bağlı 1.116 kütüphanenin merkezi ortamda bulunan bir sunucu üstünden hizmet etmesini sağlayan KOHA projesinde, Nisan 2014'ten bu yana hizmet vermekteyiz. Sistemin sürekli izlenmesi, performans çalışmalarıyla hizmetin hızlanması, yedekleme hizmetleri verilmekte ve yeni modüller (istatistik, ISBN entegrasyonu, Künyelerin (Biblioyografik kayıtların) otomatik olarak birleştirilmesi, Mernis Entegrasyonu gibi birçok modül ) tarafımızdan yazılmakta ve parça parça devreye alınmaktadır.

 

KOHA'ya yönelik olarak verdiğimiz hizmetler aşağıda bulunmaktadır. Daha ayrıntılı bir analiz çalışması için firmamıza başvurmanız durumunda uzmanlarımız sizin için en uygun çözümü sunmak üzere çalışacaklardır.

 

DEVİNİM, 1997 yılında kurulmuş ve Türkiye'deki birçok büyük IT projesinin bir bileşeni olmuş ve olmaya devam etmektedir.

 

HİZMETLERİMİZ

 

Devinim KOHA Kütüphane Otomasyonu Kurulum ve Yönetim Hizmetleri

Devinim KOHA Kütüphane Sistemi'nin Devinim Sunucularında Barındırma ve Kurulum ve Yönetim Hizmetleri

Farklı bir sistemden Devinim KOHA'ya Göç Hizmetleri

Devinim KOHA'da Yeni Modüllerin Yazılması

Devinim KOHA Sürüm Yükseltme Hizmetleri

Devinim KOHA Eğitimleri

 

 

KÜTÜPHANE YAZILIM SİSTEMİ MODÜLLERİ

 

 • Dolaşım
 • Kataloglama
 • ILL
 • Tarama OPAC
 • Raporlamalar
 • İstatistikler
 • Sağlama
 • Süreli Yayınlar
 • Yönetim
 • RFID Desteği
 • Z39.50

 

gibi temel özellikler dışında DEVİNİM'ce Koha'ya eklenmiş MERNIS Entegrasyon, TO-KAT Entegrasyonu gibi özel çözümler de yer almaktadır. Yukarıdakiler dışında yeni birçok modül de sisteme eklenmektedir. Kurumların kendi sistemleriyle entegrasyonlar da yapılmaktadır.

 

BULUT HİZMETLERİMİZ, SUNUCU ve TEKNİK DESTEK

DEVİNİM, KOHA Kütüphane Bilgi Sistemi'ni BULUT Ortamında da sunmaya başladı. Bu çözümümüzle, donanım, elektrik, Internet, Bulundurma Hizmeti, Teknik Bakım, Güvenlik tüm işlemler ve sistemlerin yönetimi de tarafımızdan karşılanmaktadır.

 

 

Seçenek 1

Seçenek 2

Seçenek 3

Seçenek 4

Seçenek 5

Seçenek 6

Seçenek 7

CPU

1

2

4

8

12

16

20

Bellek

4 GB

8 GB

16 GB

32 GB

48 GB

64 GB

80 GB

Disk

20 GB

40 GB

80 GB

160 GB

240 GB

320 GB

400 GB

Bandwith

200 GB

400 GB

800 GB

1.6 TB

2.4 TB

3.2 TB

4 TB

 

40 $ / Ay

80 $ / Ay

160 $ / Ay

320 $ / Ay

480 $ / Ay

640 $ / Ay

800 $ / Ay